Aktuality pro Školka doma třídu

• Aktuálně v červené

V důležitém sdělení naleznete informace k potvrzení o úhradě školného za rok 2020.

INFORMACE k bruslení: aktualizace - začínáme 26.1.2021

Termíny bruslení: 26.1., 2.2., 16.2., 23.2., 2.3., 9.3., 16.3., 23.3., 30.3.

Proveďte, prosím, registraci dětí na adresa: http://detidobrusli.cz/registrace/

Pokud budete mít zájem o nabroušení bruslí, přineste je, prosím, do MŠ do pátku 22.1., dovnitř brusle dejte cedulku se jménem, brusle si tu trenéři vyzvednou a přinesou rovnou na úvodní lekci, v úterý 26.1. Cena broušení: 70,-Kč – dejte, prosím, učitelkám na třídě.

Částku za kurz (675,-) vybíráme ve třídě, peníze, prosím, přineste do pondělí 25.1.

Je potřeba udělat registraci, aby děti mohly být pojištěny. Pokud nemáte email, obraťte se na učitelky ve třídě, s registrací Vám pomůžou.

Pokud budete mít zájem, vyplníme Vám potvrzení o zaplacení kurzu pro zdravotní pojišťovnu.

Den kurzu je úterý. Lekce začíná v 7:45 hodin. Z MŠ budeme odcházet v 7:00 hodin. Pokud chcete, aby Vaše dítě chodilo z MŠ, je potřeba, aby bylo v MŠ do 7:00 hodin.

Pokud budete děti vozit přímo na zimní stadion, přivezte je do 7:30 hodin, aby se stihly přezout.

Zpátky do MŠ nás bude vozit autobus. Děti by proto měly mít všechny své věci v jednom batohu (helmu lze připnout na batoh), aby byly schopné si batoh samy nést.

Co děti potřebují na led: nabroušené brusle – ideálně zavazovací, helmu – cyklo nebo lyžařskou, případně hokejovou – bez helmy nikdo nebude puštěn na led!!!, šusťákové kalhoty, šusťákové rukavice – děti budou chodit po kolenou nejprve, proto nejsou vhodné pletené rukavice, čepici bez bambule nebo kuklu, pití – podepsané!!!

Děti, které nebudou chodit na bruslení (budou po nemoci apod.), budou zůstávat v MŠ.

Důležité (aktualizace 12.1.2021):

Vážení rodiče,

jak jistě víte, epidemiologická situace v ČR už několik měsíců není dobrá. Mateřské školy jsou otevřené s hygienickými opatřeními prakticky bez omezení. Snažíme se udržet provoz mateřské školy tak, jak jste zvyklí, nastavili jsme taková opatření, aby se minimalizovalo potkávání dětí z různých tříd. V souvislosti s karanténními opatřeními a ošetřovným jsme nuceni upravovat personální zajištění, aby byl zachován provoz všech tříd.

Prosíme Vás tedy o ohleduplnost, shovívavost a především o spolupráci.

Pokud dítě prodělalo covid 19 v posledních 90ti dnech, nemusí být při setkání s nákazou v karanténě. Pokud dítě nebylo přítomno v MŠ a nesetkalo se s osobou covid pozitivní, karanténa se ho netýká. V obou případech může nadále navštěvovat MŠ.

Prosíme Vás také o aktualizaci Vašich telefonních čísel a emailů, které jste uvedli pro komunikaci se školou. Tyto kontakty využíváme pro  komunikaci s Vámi a  nyní také s okresní hygienickou stanicí, pokud je nařízena karanténa. Dost často se nám stává, že info od nás Vám nepřišlo z důvodu, že jste pro komunikaci uvedli e-mail, který v současnosti aktivně nepoužíváte.

Děkujeme za spolupráci.

Mateřská škola zůstává i nadále v plném provozu.

• od 2.11.2020 jsme opět upravili vnitřní organizaci,

všechny dvoutřídky jsou v provozu od 6.00 – 16.30děti jsou tedy pouze ve svých

třídách se stabilním personálem dle aktuálních možností

• sledujte, prosím, webové stránky – p. učitelky Vám zde poskytují potřebné informace
    • minimalizujte Vaše působení v budově školy a šatnách
    • i naše škola má stále technické problémy se zajištěním personálu v důsledku situace a nových opatření – v tomto důsledku se setkáte se zástupy na třídách

Vážení rodiče, vítáme Vás v novém školním roce, naším společným zájmem je vytvoření příjemného a bezpečného prostředí pro Vaše děti a pro nás všechny. Rádi bychom Vás upozornili na opatření vyplývající z doporučení MŠMT. Prosíme Vás o dodržování následujících doporučení:

• Od pondělí 7.9.2020 je vstup do budovy a pohyb ve vnitřních prostorách povolen pouze s rouškou ( neplatí pro děti )
    • V celém areálu školy je doporučeno dodržovat rozestupy.
    • Ve vestibulu školy je k dispozici desinfekce.
    • Je doporučeno minimalizovat počet osob, které přivádí a odvádí dítě do/z mateřské školy.
    • Zákonní zástupci a pověřené osoby se ve vnitřních prostorách školy zdržují jen po nezbytně nutnou dobu.

Opatření se mohou měnit v návaznosti na nařízení Ministerstva zdravotnictví.

Postup při případném výskytu osoby pozitivní na Covid 19 a informace o distančním vzdělávání naleznete ve školním řádu.

Těšíme se na nové společné zážitky.

Vítáme Vás v červené třídě

V červené třídě působí a na spolupráci se těší paní učitelky Barbora Nývltová, Dana Líbalová, Olga Zabloudilová, Petra Kabešová, paní asistentka Hana Poláková a paní uklizečka Alena Douchová.

Důležité informace
    Provozní doba MŠ: 06:00-16:30, pondělí a středa až do 17:15

Telefon do MŠ: 381524740, 607000983- informace o nepřítomnosti dítěte, dotazy, odhlášení a přihlášení obědů (vždy do 13:00 hodin na následující den), možnost přepojení přímo na třídu.

Jak vypadá náš den a co děti pořebují v červené třídě se dozvíte v záložkách se stejným názvem zde na webu, případně na nástěnce v šatně třídy.

S jakýmikoliv dotazy, připomínkami, problémy, náměty se obracejte na třídní učitelky. Je v našem společném zájmu, aby byly děti ve školce šťastné a spokojené. Jedině tak budou schopné se přirozenou cestou rozvíjet a vzdělávat.

Děkujeme a těšíme se na spolupráci.

Zástupci v radě rodičů:

Budou zvoleni na zahajovací schůzce.

DESATERO PRO RODIČE DĚTÍ PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU

Naleznete v sekci O ŠKOLE - DOKUMENTY. Tento článek si můžete i stáhnout.